Projektgruppen Halmstad

Tf lokal projektledare
Linus Engdahl
linus.engdahl@halmstad.se
070-280 56 29

Lokal projektledare (sjukskriven)
Johnny Ewerstein
johnny.ewerstein@halmstad.se
070-234 02 41

Utbildningsansvarig
Åsa Agmyr
070-341 40 03
asa.agmyr@rfsisu.se

Kommunikations- och marknadsansvarig
Christian Westerling
079-065 38 64
christian.westerling@halmstad.se

Logistikansvarig
Lizette Hedkvist Sundsten
070-332 89 75
lizette.hedkvist.sundsten@halmstad.se

Volontärsansvarig
Emma Kiander
079-067 04 97
emma.kiander@halmstad.se

Riksidrottsförbundet

Projektledare
Maria Hallberg
maria.hallberg@rfsisu.se
076-112 01 71

Projektkoordinator och teknisk specifikation
Sofia Svegander
sofia.svegander@rfsisu.se
070-344 48 27

Kommunikations- och pressansvarig

Åsa Bergström
asa.bergstrom@rfsisu.se
072-226 95 00

SVT Sport

Projektledare
Ulf Nilsson
070-884 77 22
ulf.nilsson@svt.se 

Arenabranding

ISP Sport & marketing
Simon Otterstedt
0768 – 53 58 16 
simon@isp-sport.se