28 mars

mån 28 mars Längdskidor Herrar 50 km Guld Fredrik Andersson Piteå Elit SK Piteå
mån 28 mars Längdskidor Herrar 50 km-LAG Guld Fredrik Andersson, Viktor Brännmark, Björn Sandström Piteå Elit SK lag 1 Piteå
mån 28 mars Längdskidor Damer 30 km Guld Ebba Andersson Piteå Elit SK lag 1 Piteå
mån 28 mars Längdskidor Damer 30 km-LAG Guld Ebba Andersson,Jonna Sundling,Charlotte Kalla Piteå Elit SK lag 1 Piteå
mån 28 mars Skidskytte Sprint, herrar Guld Viktor Brandt I 2 IF Karlstad
mån 28 mars Skidskytte Sprint, damer Guld Stina Nilsson Lima Skyttegille Lima

27 mars

sön 27 mars Längdskidor Stafett, herrar Guld Markus Ruus, Jens Burman, Edvin Anger Åsarna IK lag 1 Åsarna
sön 27 mars Längdskidor Stafett, damer Guld Charlotte Kalla, Ebba Andersson, Jonna Sundling Piteå Elit SK lag 1 Piteå
sön 27 mars Mattcurling 2-mannalag klass Ö, Final Guld S Jonsson, S Svensson Linköpings Parasportförening Linköping
sön 27 mars Boccia 2-mannalag, final Guld Peter Huglow, Björn Olsson Tranan HIK 1 Norsborg
sön 27 mars Skidskytte Masstart, herrar Guld Tobias Arwidson Lima Skyttegille Lima
sön 27 mars Skidskytte Masstart, damer Guld Johanna Skottheim Lima Skyttegille Lima
sön 27 mars X-trial Herr Guld Linus Almthen Ale TK Ale
sön 27 mars Cykeltrial Mixed Guld Ludvik Andersson Arvika IS Arvika

26 mars

lör 26 mars Alpinrodel Dam Guld Luna Wiklund Skellefteå Rodelsällskap Skellefteå
lör 26 mars Alpinrodel Herr Guld Chistopher Fladvad Umeå Rodelklubb Umeå
lör 26 mars Armbrytning Senior M Right 57 kg Guld Viktor Persson Storuman armsport Storuman
lör 26 mars Armbrytning Senior W Right 57 kg Guld Jonna Blind Storuman armsport Storuman
lör 26 mars Armbrytning Senior M Right 63 kg Guld Anton Pettersson Brynäs Gävle
lör 26 mars Armbrytning Senior W Right 63 kg Guld Emelie Lindroth Hedemora armsport Hedemora
lör 26 mars Armbrytning Senior M Right 70 kg Guld Tobias Axelsson Skänninge Mjölby
lör 26 mars Armbrytning Senior W Right 70 kg Guld Fia Reisek Aktiv armsport Bollebygd
lör 26 mars Armbrytning Senior M Right 78 kg Guld Johannes Andersson Storuman armsport Storuman
lör 26 mars Armbrytning Senior W Right78 kg Guld Ebba Lindstedt Gefle armsport Gävle
lör 26 mars Armbrytning Senior M Right 86 kg Guld Niklas Nannestad Kaisho armsport Helsingborg
lör 26 mars Armbrytning Senior W Right +78 kg Guld Anna Johansson Ironarms Wexio Växjö
lör 26 mars Armbrytning Senior M Right 95 kg Guld Niclas Lindberg Kaisho armsport Helsingborg
lör 26 mars Armbrytning Senior M Right 105 kg Guld Martin Sohlin Örnsköldsvik atletklubb Örnsköldsvik
lör 26 mars Armbrytning Senior M Right +105 kg Guld Dennis Söderström Växjö armsport Växjö
lör 26 mars Styrkelyft klassisk Damer – 69 kg Guld Agnes Rudin Lunds TK Lund
lör 26 mars Styrkelyft klassisk Damer – 84 kg Guld Elinor Svensson Täby AK Täby
lör 26 mars Styrkelyft klassisk Damer +84 kg Guld Emelie Leach Väsby AK Väsby
lör 26 mars Styrkelyft klassisk Herrar – 59 kg Guld Thomas Wulffeld Sundsvalls AK Sundsvall
lör 26 mars Styrkelyft klassisk Herrar – 74 kg Guld Eddie Berglund Hofors LK Hofors
lör 26 mars Styrkelyft klassisk Herrar -93 kg Guld Gustav Hedlund Södertälje AK Södertälje
lör 26 mars Styrkelyft klassisk Herrar +120 kg Guld Erik Liden Göteborgs SK Göteborg
lör 26 mars Mattcurling 2-mannalag klass I Guld F Pettersson, J Larsson Parasport Piteå Piteå
lör 26 mars Mattcurling 3-mannalag klass Ö Guld N Karlsson, L Karlsson, M Gustavsson Nybro HIF Nybro
lör 26 mars Mattcurling Damer klass I Guld Åsa Bastefjord Linköpings Parasportförening 2 Linköping
lör 26 mars Mattcurling Damer klass Ö Guld May-Greth Gustavsson Nybro HIF 3 Nybro
lör 26 mars Mattcurling Herrar klass I Guld Sven-Erik Jonsson Linköpings Parasportförening 1 Linköping
lör 26 mars Mattcurling Herrar klass Ö Guld Karl-Erik Nilsson Nybro HIF 5 Nybro
lör 26 mars Skidskytte Singel mix Guld Tobias Arwidson, Stina Nilsson Lima SKG 1 Malung-Sälen
lör 26 mars Längdskidor Sprint, damer Guld Jonna Sundling Piteå Elit SK Piteå
lör 26 mars Längdskidor Sprint, herrar Guld Edvin Anger Åsarna IK Åsarna
lör 26 mars Stadioncross Snöskoter Dam Guld Thea Arnesson Njurunda MK Njurunda
lör 26 mars Stadioncross Snöskoter Herr Guld Petter Nårsa Tväråns Intresseförening Älvsbyn
lör 26 mars Skidorientering Jaktstart Dam Guld Linda Lindkvist IK Jarl Rättvik Rättvik
lör 26 mars Skidorientering Jaktstart Herr Guld Linus Rapp IFK Mora OK Mora

25 mars

Bowling 3-mannalag damer Guld Anna Andersson, Emma Halttunen, Josefin, Linderoth, Katrin Jansson Spader Dam Ramlösa
Bowling 3-mannalag herrar Guld Anders Jakobsson, Andrei Liljegren, Oskar Broström, Robert Gustavsson IK Gotlandspärlan Visby
Armbrytning Senior M Left 57 kg Guld Rafael Gementiza Storuman armsport Storuman
Armbrytning Senior W Left 57 kg Guld Fia Andersdotter Onelius Aktiv armsport Bollebygd
Armbrytning Senior M Left 63 kg Guld Anton Pettersson Brynäs Gävle
Armbrytning Senior W Left 63 kg Guld Emelie Lindroth Hedemora armsport Hedemora
Armbrytning Senior M Left 70 kg Guld Alexander Rådbring Storuman armsport Storuman
Armbrytning Senior W Left 70 kg Guld Elin Janeheim Storuman armsport Storuman
Armbrytning Senior M Left 78 kg Guld Johannes Andersson Storuman armsport Storuman
Armbrytning Senior W Left 78 kg Guld Petra Damm Kometbrytarna Järfälla
Armbrytning Senior M Left 86 kg Guld Niklas Nannestad Kaisho Armsport Helsingborg
Armbrytning Senior W Left +78 kg Guld Anna Johansson Iron Arms Wexio Växjö
Armbrytning Senior M Left 95 kg Guld Niclas Lindberg Kaisho Armsport Helsingborg
Armbrytning Senior M Left 105 kg Guld Stefan Svensson Storsjöbrytarna ABK Östersund
Armbrytning Senior M Left +105 kg Guld Erik Fahlgren Örnsköldsviks Atletklubb Örnsköldsvik
Styrkelyft klassisk Herrar – 83 kg Guld Jack Söderberg Sundbybergs TK Sundbyberg
Styrkelyft klassisk Damer -63 kg Guld Elsa Pulsson IKSU Umeå
Styrkelyft klassisk Damer – 47 kg Guld Emma Granlund Skellefteå AK Skellefteå
Styrkelyft klassisk Damer -57 kg Guld Alice Nielsen Västerås KK Västerås
Styrkelyft klassisk Damer- 52 kg Guld Julia Starck Become SS Hägersten
Styrkelyft klassisk Damer -76 kg Guld Vilma Olsson Hallsbergs AK Hallsberg
Styrkelyft klassisk Herrar – 66 kg Guld Jesper Westerberg IKSU Umeå
Styrkelyft klassisk Herrar – 105 kg Guld Emil Norling Fyshuset Gävle
Styrkelyft klassisk Herrar – 120 kg Guld Emil Gustafsson ASK Eskilstuna Eskilstuna
Rallycross 2WD Guld Jonas Ökvist Piteå MS Piteå
Rallysprint 2WD Guld Isac Nordström, Karl-Johan Borhammar Kullings MS Vårgårda
Rallysprint 4WD Guld Jari Liten, John Stigh Sandvikens MK, Västra Östergötlands MK Sandviken, Skänninge
Crosscart Extreme Guld Patrik Hallberg Haninge MK Haninge

24 mars

Styrkelyft bänkpress Damer – 69 kg Guld Louice Persson Sundbybergs TK Sundbyberg Stockholm
Styrkelyft bänkpress Damer +84 kg Guld Matilda Hjälte Lunds TK Lund Skåne
Styrkelyft bänkpress Herrar – 83 kg Guld Jonathan Henningsson Borås AK Borås Västra Götaland
Styrkelyft bänkpress Herrar – 66 kg Guld Gustav Martinelle Pure Power Kungsbacka Halland
Styrkelyft bänkpress Herrar – 74 kg Guld Eddie Berglund Hofors LK Hofors Gävleborg
Styrkelyft bänkpress Herrar – 105 kg Guld Josef Eriksson Hallsbergs AK Hallsberg Örebro
Styrkelyft bänkpress Damer – 47 kg Guld Emma Granlund koefficient Skellefteå AK Skellefteå Västerbotten
Styrkelyft bänkpress Damer -57 kg Guld Malin Björklund Legendary AK Umeå Västerbotten
Styrkelyft bänkpress Damer -76 kg Guld Micaela Ödling Upsala TK Uppsala Uppsala
Styrkelyft bänkpress Damer – 84 kg Guld Emma Lagerqvist Kungälvs AK Kungälv Västra Götaland
Styrkelyft bänkpress Herrar – 120 kg Guld Tommy Påhls Borlänge AK Borlänge Dalarna
Styrkelyft bänkpress Herrar -93 kg Guld Marcus Grahn ASK Eskilstuna Eskilstuna Södermanland
Styrkelyft bänkpress Herrar +120 kg Guld Mikael Bengtsson Vedum AIS Vara Västra Götaland
Längdskidor Herrar 30 km (masstart, fri stil) Guld William Poromaa Åsarna IK Åsarna Jämtland
Längdskidor Herrar 30 km (masstart, fri stil) – LAG Guld Björn Sandström, Fredrik Andersson, Viktor Brännmark Piteå Elit SK Lag 1 Piteå Norrbotten
Längdskidor Damer 15 km (masstart, fri stil) Guld Charlotte Kalla Piteå Elit SK Piteå Norrbotten
Längdskidor Damer 15 km (masstart, fri stil) – LAG Guld Charlotte Kalla, Ebba Andersson, Sofia Henriksson Piteå Elit SK Lag 1 Piteå Norrbotten
Virtuell bilsport Guld Carl Jansson Lidköpings Karting Klubb Lidköping Västra Götaland

23 mars

Längdskidor

Frida Karlsson Sollefteå Skidor IF Sollefteå Västernorrland
Ebba Andersson, Charlotte Kalla, Jonna Sundling Piteå Elit SK Lag 1 Piteå Norrbotten
Calle Halfvarsson Sågmyra SK Sågmyra Dalarna
Björn Sandström, Fredrik Andersson, Viktor Brännmark Piteå Elit SK Lag 1 Piteå Norrbotten